Vasárnap délután a Veszprém megyei Szentgál és Kislőd állomások között tartott éppen egy személyvonat, amikor a kalauz egy 22 éves férfitól kérte a menetjegyét. Az utasnak nem volt jegye, ezért a vonat vége felé kezdett futni. A kalauz utána ment, de nem találta meg az utast, viszont észre vette, hogy az utolsó kocsi egyik ajtaja nyitva van.
A fiú holttestét egy később arra közlekedő vonat mozdonyvezetője vette észre.
Ritkán de előfordul, hogy jegy nélkül utazók így próbálják megúszni a büntetést, de ennek a mutatványnak szerencsés esetben is súlyos sérülés a vége.
Másik, a bliccelésnél jóval gyakoribb ok, hogy az utas rossz vonatra száll, esetleg elfelejt leszállni a tervezett állomáson. Ez esetben a legjobb eljárás, ha a problémáról értesítjük a kalauzt, aki intézkedni fog. A vonatot a következő állomáson megállítja, ahonnan a szemből érkező vonattal vissza lehet utazni.
Ha valakinek sürgős dolga van, akkor még mindig ott a vészfék. Indokolt esetben (pl. nem nyílt ki az ajtó) ezért nem jár büntetés. A mozgó vonatból kiugrani viszont a lehető legostobább és legveszélyesebb megoldás.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.